Oferta

Jak i w czym pomagamy?

Oferujemy następujące formy psychoterapii

Psychoterapia indywidualna

Psychoterapia indywidualna

Regularne spotkania z psychoterapeutą

Psychoterapia indywidualna to regularne spotkania z psychoterapeutą poświęcone pracy nad problemami pacjenta.
Mogą to być zarówno problemy bieżące jak i te z przeszłości, które wpływają na jego obecne funkcjonowanie.

Czas trwania terapii

Spotkania odbywają się zazwyczaj raz w tygodniu, a każde z nich trwa 50 minut.
Czas trwania terapii jest różny, zależy od rodzaju problemów pacjenta, celu terapii i zastosowanych metod psychoterapeutycznych.

Psychoterapia młodzieży (13-18 r.ż.)

Regularne spotkania z psychoterapeutą
Z młodzieżą pracujemy w formie psychoterapii indywidualnej polegającej na cotygodniowych, regularnych spotkaniach z terapeutą. Zazwyczaj pierwsze spotkania odbywają się z uczestnictwem rodziców/rodzica.
Czas trwania terapii
Jedna sesja trwa 50 min. Czas trwania terapii ustalany indywidualnie i jest uzależniony od problematyki, z którą zgłasza się nastolatek.

Psychoterapia par

Regularne spotkania z psychoterapeutą
Terapia par polega na poszerzeniu świadomości dotyczącej tego, co dzieje się pomiędzy partnerami, na zrozumieniu własnych i wzajemnych potrzeb i uczuć. Ważnym elementem w pracy z parą jest uświadomienie sobie tego co wnosimy do związku z rodzin pochodzenia. Terapia pary zakłada równą odpowiedzialność każdego z partnerów za budowanie relacji.
Czas trwania terapii
Sesje terapii par trwają 1 godzinę lub 1,5 godziny i są prowadzone przez jednego lub dwóch terapeutów.

Terapia osób uzależnionych i używających ryzykowanie

Regularne spotkania z psychoterapeutą
W naszej ofercie pomoc osobom, rozpoznającym u siebie ryzykowne używanie np. alkoholu oraz uzależnionym, ma formę psychoterapii indywidualnej. Zakładamy, że poza samą trudnością wynikajaca z nadużywania, ważne jest głębsze i pełniejsze rozeznanie w sposobach swojego funkcjonowania. Dlatego też psychoterapia przyjmuje formę psychoterapii długoterminowej. Podczas terapii istnieje możliwość rozpoznania mechanizmów uzależnienia i schematów funkcjonowania osoby uzależnionej oraz przepracowania głębszych wewnętrznych konfliktów.
Czas trwania terapii
Spotkanie odbywają się raz w tygodniu, sesja trwa 50 min.

Częste pytania

Tu znajdą Państwo najczęściej pojawiające się w naszej praktyce pytania. Być może są to właśnie te pytania, które i Państwa nurtują. Jeśli jednak chcieliby Państwo dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie kwestii, które nie zostały poruszone na naszej stronie, to zapraszamy do kontaktu e-mailowego bądź osobistego.
Psychoterapia to przede wszystkim rozmowa z psychoterapeutą (w przypadku psychoterapii indywidualnej) lub także z innymi osobami uczestniczącymi w psychoterapii (tak jest w psychoterapii grupowej). Jest to jednak bardzo szczególny rodzaj rozmowy, podczas której pacjent w bezpiecznych warunkach tj. takich, które gwarantują mu pełen szacunek, zrozumienie, akceptację oraz dyskrecję może przyglądać się i rozwiązywać nękające go problemy. Podczas takiej rozmowy pacjent doświadcza różnych emocji, które pozwalają mu zrozumieć swoje reakcje, postawy i zachowania. Przeżywa doświadczenia z przeszłości w nowy sposób, dowiaduje się nowych rzeczy o sobie.
To jak długo trwa psychoterapia zależy przede wszystkim od problemu, z jakim zgłasza się Pacjent, jakie cele wspólnie z psychoterapeutą zostaną ustalone oraz od tego, jakie metody postępowania psychoterapeutycznego będą zastosowane w leczeniu. Bywa, że praca trwa jedynie kilka sesji, ale też są sytuacje, w których, długi, wieloletni kontakt jest leczący. Jeżeli jesteś w terapii i masz wątpliwości, co do tego jak długo leczenie będzie jeszcze trwało – zapytaj o to terapeutę.

Wymienione objawy występują w depresji. Jednak na podstawie tylko tych trzech objawów trudno stwierdzić czy faktycznie jest to depresja. Do jej rozpoznania konieczny jest bardziej szczególny opis problemów i sytuacji życiowej pacjenta. Zgodnie z Międzynarodową Klasyfikacją Chorób ICD-10 w depresji pacjent cierpi z powodu następujących objawów:
– obniżenie nastroju (obniżenie nastroju nie ulega większym zmianom w kolejnych dniach, jest niezależne od bieżących wydarzeń. Najczęściej pacjent gorzej czuje się rano, nastrój poprawia się wieczorem)
– ubytek energii,
– zmniejszenie aktywności,
– zmniejszenie odczuwanie przyjemności (utrata zainteresowania przyjemnością i obniżenie zdolności do jej przeżywania),
– obniżona koncentracja,
– brak zainteresowań,
– zmęczenie nawet po małym wysiłku,
– zaburzenia snu (wczesne budzenie się, kilka godzin wcześniej niż zwykle),
– obniżony apetyt,
– obniżona samoocena i pewność siebie,
– poczucia winy i małej wartości.

W przypadku odczuwania przynajmniej kilku z wymienionych objawów zalecana jest wizyta u lekarza psychiatry bądź psychologa.

Zapraszamy na konsultację

Jeśli potrzebujesz pomocy, ale wahasz się jaką formę psychoterapii wybrać lub do którego psychoterapeuty się zapisać umów się na konsultację.